Gimnastyka dobra sprawa...

Zajęcia gimnastyczne z dziećmi w wieku przedszkolnym stanowią bardzo ważny element edukacji fizycznej. O ich wartości świadczą szerokie możliwości zastosowania gier i zabaw ruchowych dostosowanych do wieku dziecka.

Prostota i przystępność tych form ruchu umożliwia dzieciom przyjemne spędzenie czasu i pozwala na rozwój wzajemnych kontaktów rówieśniczych. Przemyślane i odpowiednio przeprowadzone zajęcia gimnastyczne są ważnym środkiem oddziaływania zdrowotnego i wychowawczego.

Dlatego w naszym Przedszkolu dbamy o to, aby zajęcia były atrakcyjne,  a dzieci wróciły do sali zmęczone i zadowolone. Ćwiczenia odbywają się z wykorzystaniem różnego rodzaju pomocy: szarf, woreczków, piłek, worków, gumy, hula ? hop itp.,

Niezależnie od pory i okoliczności ćwiczenia powinny sprawiać dziecku frajdę ? tylko wtedy będzie je wykonywało chętnie i dokładnie. Czasem wystarczy atrakcyjna nazwa, odrobina wygłupów ? szczekanie, miauczenie ? albo... powierzenie dzieciom funkcji trenera.