Pszczółki w sali edukacyjnej "Ognik" w Białymstoku.

Wycieczka do sali edukacyjnej "OGNIK" na terenie Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 4 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku.

13.09.2017r. dzieci z grupy 5 latków  oddział „Pszczółki” pod opieką pani Agnieszki Czerniawaskiej miały możliwość uczestniczyć w zajęciach szkoleniowych z zakresu bezpieczeństwa, które odbyły się na terenie Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 4 w sali edukacyjnej „OGNIK”.

Strażacy przybliżyli dzieciom specyfikę swojej pracy. Zaprezentowali sprzęt jakim dysponują na co dzień. Podczas zajęć dzieci utrwaliły numery ratunkowe straży pożarnej oraz prawidłowe zachowania i nawyki w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Zobaczyły jak  rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla. Jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar oraz do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego.

Brały udział w ewakuacji z miejsca objętego pożarem.

Na zakończenie zajęć strażacy wręczyli dzieciom

certyfikaty – DZIELNEGO MAŁEGO STRAŻAKA.

Za wykazanie się znakomitą sprawnością fizyczną i bardzo dobrą znajomością zasad bezpieczeństwa.

Dziękujemy dla dziadka Przemka za pomoc w przygotowaniu wycieczki.