Dzień Przedszkolaka.

„Dzień Przedszkolaka jest właśnie dzisiaj…” tą piosenką „Pszczółki” rozpoczęły uroczystość z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.

Nie każdy wie, że istnieje takie święto jak Dzień Przedszkolaka. Niektórzy może nawet nigdy o nim nie słyszeli… Początki święta sięgają 2010 roku. Jednak przez pierwsze dwa lata obchody miały charakter regionalny.

Dopiero 13 września 2013 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę w sprawie ustanowienia dnia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Inicjatywa powstania tegoż święta wyszła od dyrektorów łódzkich przedszkoli. Od tej pory mamy nadzieję, co roku wszystkie dzieciaki z przedszkoli świętują swój dzień, który posiada nawet swój własny hymn.

Nasze przedszkole również przygotowało różne atrakcje dla swoich przedszkolaków

Grupa „Pszczółek” pod kierunkiem wychowawczyni Agnieszki Czerniawskiej odśpiewała Hymn Przedszkolaka i poprowadziła przygotowany na to święto montaż muzyczno – słowny dla całej społeczności przedszkolnej. Pani Agnieszka odczytała list z życzeniami od Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalak skierowany do dzieci, rodziców i nauczycieli.

„Życzę Przedszkolakom - aby każdy dzień spędzony w przedszkolu był dla Was przygodą i czasem spełniania marzeń, Rodzicom – aby z uśmiechem na ustach i dumą wspierali swoje pociechy i zapewniali im szczęśliwe dzieciństwo, a Nauczycielom – aby nieustannie czerpali satysfakcję i radość z codziennej pracy z przedszkolakami.”

Były życzenia, zabawy oraz drobne upominki. Były życzenia, tańce i konkursy z balonami. Mam nadzieję, że obchody tego święta dostarczyły dzieciom wiele radości i wrażeń. Wszystkiego najlepszego !

Mam nadzieję, że obchody tego święta dostarczyły dzieciom wiele radości. Jeszcze raz wszystkiego naj, naj, najlepszego!