Wycieczka.

Ale to była wycieczka!:)

W czwartek 12.X.2017 dzieci z oddziału „Pszczółki” wraz z swoją wychowawczynią Agnieszką Czerniawską uczestniczyły w wycieczce do Białegostoku.

Swoją wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, gdzie dzięki uprzejmości pani ratownik dzieci mogły poznać pracę ratowników medycznych, zobaczyć jak wygląda wnętrze karetki wyposażonej w sprzęt medyczny niezbędny do ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Przedszkolaki dowiedziały się, do czego służą poszczególne sprzęty i urządzenia, które są zamontowane w środku pojazdu ratowniczego. Nauczyliśmy się jak należy reagować w sytuacjach zagrożenia życia; utrwaliliśmy numery telefonów ratunkowych oraz dowiedzieliśmy się, w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem przyjmującym telefon.  Ta wizyta nauczyła nasze dzieci wielu ważnych i bardzo pożytecznych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Następnym punktem wycieczki było odwiedzenie Białostockiego Schroniska dla Zwierząt i przekazanie zebranej w naszym przedszkolu karmy w ramach akcji „Na czterech łapach”. Dzieci wraz z rodzicami przez dwa tygodnie z zapałem przynosiły karmę do specjalnie przygotowanego na ten cel kosza. Swoim postępowaniem pokazały, że mają dobre serduszka i kochają zwierzęta. Nie przestraszyło ich głośne szczekanie, z zainteresowaniem oglądały psiaki oraz warunki, w jakich żyją. Wszystkie pieski cieszyły się z odwiedzin, a swoją radość okazały machającymi ogonkami. Przedszkolaki dowiedziały się też o możliwości przygarnięcia i zaopiekowania się wybranym pieskiem. Dzieci obiecały, że nadal będą zbierać karmę i ponownie odwiedzą małych ulubieńców.

W podziękowaniu otrzymaliśmy pisemne podziękowanie dla całej społeczności przedszkola oraz nalepki z psią łapką.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którym nie jest obcy los porzuconych psiaków, za pomoc w gromadzeniu karmy – koordynator akcji: Agnieszka Czerniawska.

I wreszcie wizyta w manufakturze słodkości.

W magicznym miejscu - Białostockiej Manufakturze Słodyczy „Cukier lukier”. W mini fabryczce dzieci zobaczyły jak ręcznie wyrabia się kolorowe karmelki. Wywołało to duże zainteresowanie i wiele pytań ze strony dzieci.  Poznały tęczowe barwniki pochodzenia roślinnego, które dodawane są do słodyczy wyrabianych w zakładzie. Największą atrakcją wycieczki było to, że każde dziecko samodzielnie wykonało dla siebie kolorowy lizak, który kojarzył się będzie z magicznym światem słodkości.

Wszystkie przedszkolaki wróciły do przedszkola trochę zmęczone, ale i zachwycone wieloma atrakcjami październikowej wycieczki.

Celem naszej wycieczki było wzbogacanie przeżyć dzieci, rozwijanie ich zainteresowań, utrwalenie wiadomości w zakresie pierwszej pomocy i zaspokajanie dziecięcej ciekawości.