Z wizytą w teatrze - Plastusiowy pamiętnik.

W dniu 22 listopada 2017r dzieci z Gminnego Przedszkola w Michałowie z oddziału II Pszczółki -  uczestniczyły w przedstawieniu „Plastusiowy Pamiętnik” wystawianego przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu goszczącego gościnnie w Białymstoku.

Dzięki wyobraźni dzieci mogły się przenieść w kolorowy świat pełen radości, zabawnych zdarzeń gdzie wszystko wygląda inaczej i jest możliwe.

Plastusiowy Pamiętnik” to spektakl oparty na najciekawszych wątkach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Kownackiej.

Główną inspiracją do przetworzenia treści „Plastusiowego Pamiętnika” na scenę jest fakt niepodważalny: to jedna z najciekawszych książek dzieciństwa, poruszająca w sposób szczególny wyobraźnię – niezależnie od wieku.

Plastuś to mały ludzik z plasteliny, bardzo popularny wśród starszego jak i młodszego pokolenia.. Przedstawienie zachwyciło wszystkich swoją  muzyczną oprawą, interaktywnym charakterem i scenografią. Radość i zachwyt  gościły na twarzach dzieci, które poprzez artystyczną formę poznały treści edukacyjne i wychowawcze.

Wizyta w teatrze to też utrwalenie naszych wiadomości na temat teatru o którym mówiliśmy w tym tygodniu.