Poznajemy zawody - Krawcowa.

Aby pogłębić wiedzę i przyjrzeć się z bliska pracy krawcowej zaprosiliśmy do grupy „Pszczółek Panią Magdę mamę Helenki, która jest krawcową.

Zajęcia zaczęliśmy od oglądania czasopism z wzorami i wykrojami.

Następnie dzieci dowiedziały się, jakie czynności musi wykonać krawcowa, aby powstało ubranie.

Z zaciekawieniem obserwowały, jak Pani Magda bierze miarę z Antka naszego modela.

Okazało się, że trzeba się wiele napracować, aby powstały tak piękne rzeczy, w jakich chodzimy na co dzień.

Mama Helenki przyniosła wiele ciekawostek na nasze spotkanie takich jak: maszyna do szycia, igły, szpilki, koronki, nici,

różnego rodzaju materiały, guziki i zamki to wszystko mogliśmy zobaczyć i zbadać dotykiem. Wspólnie wykonaliśmy pluszaki  –  „Sowy”,

każdy z nas przyczynił się do pracy łącząc materiały za pomocą szpilek, co wcale nie było takie łatwe.

Pani Magda dla każdego przygotowała woreczek z wyhaftowanym imieniem, naszym zadaniem było wypchanie go wypełniaczem do poduszek

oraz wrzucenia do środka grochu i ryżu. Woreczki posłużą nam do zajęć ruchowych oraz do analizy i syntezy naszych imion.

Pani Agnieszka dostała Jednorożca, który został wyhaftowany na maszynie podczas spotkania.

Dziękujemy Pani Magdzie, która cierpliwie i wielkim zaangażowaniem prezentowała działanie sprzętów.

Wizyta mamy Helenki okazała się dla dzieci, niezwykle wartościowym wydarzeniem, a zarazem wspaniałą przygodą.