W Muzeum Wojska Polskiego.

20 marca grupa „ Pszczółki” odwiedziła Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku, gdzie uczestniczyła w warsztatach pt.: „Przytul patriotyzm”.

Wprawdzie Pszczółki są już patriotami, bo na zajęciach w przedszkolu wspólnie z panią Agnieszką poznawały legendy związane z polską, symbole narodowe potrafią pokazać granice, główną rzekę oraz stolicę naszego kraju.

W muzeum miały szanse sprawdzić zdobytą wiedzę - trzeba przyznać, że wykazały się i miło zaskoczyły prowadzącego. Sprawnie odnajdywały przedstawione na ilustracjach pamiątki wojskowe, Miały okazję obejrzeć symbole narodowe, które występują w wojsku - na mundurach, czapkach, guzikach, chorągwiach.

Nasze przedszkolaki świetnie poradziły sobie również z zagadkami, ale przede wszystkim utrwaliły sobie, czym jest patriotyzm.

Bo przecież nie da się go zaśpiewać, zawiesić na ścianie czy drzewie. Czy da się go zobaczyć, dotknąć albo uściskać? Udało nam się uzyskać na te pytania odpowiedzi. Na zakończenie każde z dzieci wykonało własnoręcznie poduszeczkę w barwach narodowych, którą można przytulić do policzka.

Była to niezapomniana lekcja historii, która wywołała u dzieci wiele pozytywnych wrażeń a tym samym przedszkolaki włączyły się w obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej i tym małym wydarzeniem uczciły jubileusz,

który będzie trwał jeszcze przez cały rok 2018.