Mały Przedszkolak - Duży Patriota

Mały Przedszkolak – Duży Patriota

Obecny rok szkolny został ogłoszony „Rokiem dla Niepodległej” w celu uczczenia 100 lecia niepodległości  Polski nasze przedszkole pojęło również wiele działań w tym temacie. Przedszkolaki z oddziału I „Czarodzieje” pod nadzorem wychowawczyni wykonały gazetkę o tematyce patriotycznej, która ukazuje symbole narodowe, bogactwo i piękno naszego kraju. Wykonały też chorągiewki w barwach narodowych i wysłuchały hymnu.

Kolejną inicjatywą był konkurs recytatorski pt „Polska moja ojczyzna” dnia 1.03.2018r. Dzieci z każdej grupy wiekowej wystąpiły  na małej scenie naszego przedszkola i zaprezentowały wiersze o tematyce patriotycznej i historycznej. Jury dokonało oceny i wyłoniło zwycięzców. Wszyscy uczestnicy otrzymali gromkie brawa, dyplomu i nagrody.

Przedszkolaki z  grupy „Czarodzieje” wykonały prace plastyczne  na ogólnopolski konkurs o tematyce „Jesteśmy dumni z Polski – naszej ojczyzny”, które zostały wysłane do organizatora. Pięknym przykładem patriotyzmu jest praca Zosi i Grzesia „Godło Polski”

A. Matwiejczyk