Tropimy litery.

W minionym tygodniu grupa Pszczółki z naszego przedszkola uczestniczyła w małym ogólnopolskim projekcie miesięcznika

Bliżej Przedszkola pt: „Na tropie liter”.

Przedszkolaki jak sama nazwa mówi miały za zadanie tropienie liter. Grupa Pszczółki tropiła samogłoski.

Udało nam się odnaleźć trzy samogłoski A, O, E. Na szablonie liter, które odnalazły dzieci był zapisane zadania do wykonania.

Pierwsze zadanie to prawidłowa wymowa samogłosek a tym samym właściwe ułożenie narządów mowy.

Następne zadanie to odzwierciedlenie obrazu graficznego litery za pomocą naszego ciała.

Trzecie zadanie to kolorowanie kształtu wybranej litery w małej grupie.

Ostatnim zadaniem było odnalezienie obrazków, których nazwa zaczyna się wybrana głoską, podział tych wyrazów na sylaby oraz przeliczanie sylab.

Nasze kolorowe litery ozdobiły ścianę przed wejściem do naszej sali a my codziennie mieliśmy możliwość utrwalenia samogłosek i poszukiwania następnych

. Poprzez zabawę z samogłoskami w niezauważalny sposób ćwiczyliśmy wiele sprawności a praca detektywa tropiącego litery spodobała nam się na tyle,

że robimy to bardzo często utrwalając obraz graficzny liter.

W rolę pomocnika detektywów wcieliła się pani Agnieszka Czerniawska.