Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Gminne Przedszkole w Michałowie
Strona głowna  /  Wydarzenia

Witamy w dziale wydarzenia

Zajęcia z rytmiki.

Podczas zajęc z rytmiki ruchliwość dziecięca znajduje tu pełne rozładowanie i jest wreszcie porządana.

Należy tylko poddać się muzyce, która wprowadza wspólny porządek.

Ograniczeniem porządkującym ruch jest polecenie instruktora: „należy słuchać muzyki i starać się być z nią razem”- np. chodzić wolno gdy tak słyszymy, skradać się, biegać a nawet krzyczeć. Poza tym wspólnym podporządkowaniem czasowi muzycznemu każde dziecko wypowiada się poprzez ruch indywidualnie,

zwłaszcza w zabawach opartych na ruchu improwizowanym.

 

 

 

Projekt czytelniczy "Bajeczna Księga"

 

                 Nasze przedszkolaki z grupy „Pszczółek” z Gminnego Przedszkola w Michałowie mają przyjemność po raz pierwszy uczestniczyć w III edycji projektu czytelniczego Bajeczna Księga, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmuller a dzieci wspólnie z rodzicami oraz naszymi paniami Agnieszką i Kasią – służącymi wszelką pomocą w razie, jakichkolwiek trudności, mamy za zadanie wymyślać kolejne fragmenty bajki pt: „Kicany berek i noc rozterek”. Naszym zadaniem będzie też wykonanie samodzielnej ilustracji do nowo powstałej treści.  Księga krąży po domach przedszkolaków, ale zawsze wraca do naszych pań, które przekazują księgę dalej.

Już jeśteśmy ciekawi, co dalej...

Ogólnopolski Projekt Koncertowy Dobry gest.

W dniach od 3 -16 listopada 2021 na terenie Gminnego Przedszkola w Michałowie zorganizowaliśmy akcję charytatywną „Podaruj ciepło” w ramach ogólnopolskiego projektu Koncertowy Dobry gest.  Naszym zadaniem było przyniesienie do przedszkola zapomnianych, niechcianych, niemodnych, dawno nieużywanych koców, ręczników, szalików, czapek, skarpet, rękawic, kurtek… Lub takich, którymi chcemy podzielić się z innymi, dać drugiemu człowiekowi trochę ciepła w jesienne i zimowe dni. Każdy, kto przyłączył się do naszej akcji i „Podarował ciepło” wykonał tym samym Koncertowo Dobry gest, za który serdecznie dziękujemy. Wszystkie zebrane „ciepło” przekazaliśmy podopiecznym Stowarzyszenia „Ku dobrej Nadziei w Białymstoku”. Biorąc udział w projekcie Koncertowy Dobry gest podzieliliśmy się z innymi tym, co mamy - dobrem i ciepłem. Działania takie uczą nasze dzieci już od najmłodszych lat wartości pomagania innym. Dziękujemy, udało się.

Dziękujemy!

10 listopada 2021r wysłaliśmy podziękowania "Za Ochronę Polskich Granic" wszystkim podlaskim

służbom mundurowym w formie elektronicznej.

Prace plastyczne przekazaliśmy do Straży Granicznej w Michałowie oraz Placówki Straży Granicznej w Bobrownikach,

w czym pomogła nam mama Sylwka - Dziękujemy.

Święto Niepodległości to czas, kiedy rozmawiamy z przedszkolakami o Polsce, symbolach narodowych,

o patriotach, granicach i ludziach którzy tej granicy strzegą.

Dziękujemy!

Murem za Mundurem!

 

Ćwiczymy zdrowo i sportowo.

Grupa "Pszczółki" przystąpiła do programu "Zdrowo i Sportowo", którego celem jest aktywizacja ruchowa dzieci . Chcemy pokazać dzieciom jak fajne jest uprawianie sportu, czy też ogólnie aktywności ruchowej. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy. Służą temu właśnie przedszkolne zajęcia ruchowe. Równocześnie akcja ma też pokazać nam, że ćwiczyć można praktycznie zawsze i prawie wszędzie.

A więc do dzieła : (zobacz galerię).

Dziękujemy za udział w projekcie czytelniczym Przyjaciel (Nie)Potrzbnej Ksiażki

Wspólnie zebraliśmy 31 książeczek, które ucieszą inne dzieci - Brawo.

Książki zostały wysłane do Wydawnictwa Bliżej Przedszkola. Nasze przedszkole zostanie uhonorowane Certyfikatem Czytelniczym.

 

Teatr internetowy "Tymoteusz wśród ptaków"

 

 Bliżej Pieska

Nasze przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Michałowie po raz kolejny zgłosiły chęć udziału w ogólnopolskiej kampanii „Bliżej Pieska”.

W związku z tym w naszym przedszkolu przeprowadziliśmy akcję charytatywną pt: „Na czterech łapach” w ramach, której zbieraliśmy karmę dla psów i kotów. Dzieci uczęszczające do przedszkola aktywnie wzięły udział w akcji wspólnie ze swoimi rodzicami. Dzięki ich ofiarności udało się zgromadzić sporą ilość różnorodnej karmy. Wszystkie zgromadzone produkty zostały przekazane do Białostockiego Schroniska dla Zwierząt. Na ręce przedszkolaków opiekunowie schroniska złożyli piękne podziękowanie w formie dyplomu.

Kolejnym krokiem w ramach kampanii były obchody dnia Kundelka w grupie Krasnoludki, i choć nie przybył do dzieci kundelek, ale prawdziwy rasowy York o imieniu Suzi to wywołał ogromne poruszenie i dzień zwyczajny stał się inny niż wszystkie za pomocą tak małego pieska i wywołał wiele radości. Dzieci tego dnia dowiedziały się wielu cennych wiadomości na temat psów i ich zwyczajów oraz tego, w jaki sposób należy dbać o nasze czworonogi. Wykonaliśmy piękne prace plastyczne, których głównym bohaterem był właśnie kundelek. Odwiedziliśmy również Gabinet Weterynaryjny, gdzie z szeroko otwartymi buziami słuchaliśmy opowieści pana doktora na temat jego pracy. Mam nadzieję, że przeprowadzone działania uwrażliwią dzieci na potrzeby zwierząt.

Dziękujemy za udział w akcji pt: "Na czterech łapach".

I tym razem nie byliście obojętni na los zwierząt.

Zebraną karmę przekazaliśmy do Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku.

Fajnie jest pomagać!

Pamiętajcie , że zbieramy baterie. Pudełko znajdziecie w szatni.

Polacy rocznie zużywają ok. 290 mln sztuk jednorazowych baterii. Z tego do odzysku trafia zaledwie 16 %, zaś pozostałe są wyrzucane do śmieci wraz z innymi odpadami. Tymczasem baterie są zaliczane do odpadów niebezpiecznych. Występuje w nich wiele trujących metali ciężkich (ołów, kadm, nikiel, cynk i rtęć) oraz szereg toksycznych substancji, szkodliwych dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska. Substancje te nie ulegają neutralizacji.

 

AKCJA CHRYTATYWNA

ZBIERAJMY NAKRĘTKI - POMÓŻMY INNYM

 

Zbieranie nakrętek to świetny sposób na pomoc potrzebującym, ale także na realne przyczynienie się do ochrony środowiska.

Zapraszamy wszystkie dzieci oraz ich rodziców do udziału w akcji.

Zebrane nakrętki zostaną przekazane potrzebującym wsparcia dzieciom.

Nakrętki prosimy wrzucać do  SERDUSZKA znajdującego się na zewnątrz budynku przedszkola.

 

 

PROJEKT EKOLOGICZNY EKOKULTURALNE PRZEDSZKOLE

WYZWANIE I

Choć miesiąc wrzesień to naprawdę pracowity miesiąc nie tylko dla przedszkolaków, ale i dla ich wychowawców to mimo wszystko, choć z niewielkim opóźnieniem postanowiliśmy podjąć wyzwanie na wrzesień –„Zielona sala” w ramach projektu Ekokulturalne Przedszkole którego organizatorem jest miesięcznik Bliżej Perzedszkola. Wyzwanie polegało na stworzeniu przyjaznego środowisku otoczenia. Naszym codziennym środowiskiem, w którym spędzamy dość dużą ilość czasu jest właśnie nasza sala. Sala oddziału „Krasnoludki” Gminnego Przedszkola w Michałowie, która dzięki naszym paniom Kasi i Agnieszce zawsze wygląda kolorowo i przyjaźnie jednak nie do końca zielono. To jednak się już zmieniło, w naszej sali powstał zielony kącik na naszym parapecie, bo właśnie tam jest dużo światła a i też my mamy swobodny dostęp do kącika, bo parapet jest nisko. Zanim zabraliśmy się do tworzenia zielonego kącika nasze panie dostarczyły nam wielu wiadomości na temat hodowli roślin oraz dlaczego odgrywają one tak ważną rolę w naszej egzystencji. Teraz już to wszystko wiemy, wiemy też jak zadbać o naszą „Zieloną salę”. Każde z nas wykonało pracę plastyczną z wymyślona przez siebie roślinką, choć były one nieprawdziwe to mimo to wspaniale zielone. W naszej „Zielonej sali” znalazła się także mała konewka, dzięki której możemy zadbać o nasze zielone roślinki a smakołyki, ( czyli nawóz ekologiczny) można bardzo szybko zrobić np. wykorzystując skórkę banana lub wiele innych odpadów kuchennych.

 

WYZWANIE II

        Grupa Krasnoludki Gminnego Przedszkola w Michałowie nie odpoczywa a przystępuje do drugiego wyzwania na październik - „Kącik makulatury” w ramach projektu Ekokulturalne Przedszkole”, którego organizatorem jest miesięcznik Bliżej Przedszkola. Tak naprawdę nasze dzieciaki są Eko od dawna, bo na terenie naszego przedszkola zbieramy makulaturę, baterie, zakrętki… Mimo to nasze panie Kasia i Agnieszka postarały się jeszcze bardziej zgłębić ten temat w przyjazny dla przedszkolaków sposób. Z panią Kasią obchodziliśmy Dzień Drzewa i doszliśmy do wniosku, że jest to dobry moment, by zwrócić uwagę na ochronę drzew i oszczędzanie papieru. Dlatego tez nasza sala wzbogaciła się o duży pojemnik, który przyniosła nam pani Agnieszka. Na pojemniku widnieje napis, że właśnie tu należy wrzucić kartki papieru, które są już bezużyteczne a mogą zostać przetworzone na nowy papier. Czy wiedzieliście o tym? My już wiemy i zbieramy, wiemy też, że wrzucając papier do naszego pojemnika pokazujemy, że każdy ma wpływ na kondycję Ziemi i jest za nią odpowiedzialny nawet taki mały przedszkolak. Wiemy też, do jakiego pojemnika wrzucamy papier w śmietniku – oczywiście do niebieskiego. Na pojemniku nasze panie przykleiły obrazek rozpoznawczy projektu ekokulturalne przedszkole, wysłuchaliśmy też opowiadania na temat powstawania papieru a także obejrzeliśmy bajki edukacyjne związane z tym tematem.

 

 

WYZWANIE III

Miesiąc listopad przyniósł grupie Krasnoludki z Gminnego Przedszkola w Michałowie trzecie wyzwanie na listopad - „Hotel dla owadów” w ramach projektu Ekokulturalne Przedszkole”, którego organizatorem jest miesięcznik Bliżej Przedszkola. Wyzwanie polega na wykonaniu schronienia dla tych małych, pożytecznych stworzeń, czyli owadów. Nasze panie Kasia i Agnieszka zapoznały nas z owadami i wyjaśniły, że dawniej owady pożyteczne, znajdowały schronienie m.in. w słomianych strzechach, zakamarkach między cegłami lub belkami, piwnicach czy strychach. Obecnie betonowa nowoczesna zabudowa bardzo to ogranicza, dlatego wiele owadów ginie. A my oczywiście na to nie pozwolimy – zbudujemy hotel. Nasze panie powiedziały nam, że takie domki są szczególnie potrzebne na wiosnę, kiedy owady składają jaja. Latem domki umożliwiają owadom nocleg i schronienie, a jesienią owady mogą w nich znaleźć miejsce do przezimowania. Warto pamiętać, że owady także potrzebują miejsca gdzie się skryją przed deszczem, mrozem oraz drapieżnikami. Nasze przedszkole posiada duży domek dla owadów podarowany przez market budowlany Leroy Merlin. Wspólnie obejrzeliśmy z bliska jak wygląda taki domek i zrobiliśmy Burzę Mózgów, z czego my przedszkolaki możemy wykonać takie domki. Pomysłów mieliśmy wiele, panie zadecydowały, że będą to domki z wykorzystaniem materiałów recyklingowych. Przez kilka dni zbieraliśmy potrzebne materiały i coraz więcej wiedzieliśmy o owadach i ich zwyczajach. I oto nadszedł ten dzień, kiedy to wszystkie domki były precyzyjnie wypełniane zebranymi wcześniej materiałami: liśćmi, trawą, szyszkami oraz słomą, tekturą, zużytymi słomkami itp. Pomiędzy wypełniacz włożone zostały patyczki i kawałki drewna,  w których przyszli lokatorzy znajdą schronienie.

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej

świętowaliśmy 13.10 w środę.

Obchodziliśmy to święto jak zawsze wesoło,

z humorem ale i na poważnie.

Grupa Pszczółki zainscenizowała scenkę sytuacyjną

pt. "Wesoły scenariusz na Dzień Nauczyciela".

Sześciolatki podeszły do występu bardzo profesjonalnie,

wszyscy znali tekst na pamięć i recytowali bez zająknięcia.

Następnie Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim dzieciom i pracownikom.

Nie zabrakło odrobiny słodyczy i zabaw do końca dnia.

Zdjęcia z uroczytości można obejrzeć w zakładce galeria.

 

 

Warto pomagać

 

Październik rozpoczęliśmy od pomagania.

 Grupa PSZCZÓŁKI w imieniu całego przedszkola wykonała

jesienny wieniec do zawieszenia.

Przekazaliśmy go Fundacji Proroka Eliasza na licytację,

która odbyła się w sobotę 2 października na pikniku w Narwi.

Cały dochód z imprezy przekazany będzie

na budowę Wiejskiego Hospicjum w Makówce.

 

 

 

 

Wydarzenia

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-11-03 13:44:03

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-28 00:14:09


komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-09 08:51:34

Jest okrągła niczym koło, z nią jest smacznie i wesoło.   Pachnie warzyw całą gamą, Lubię ją zajadać z mamą. Jak myślicie, co to jest? Tak oczywiście pizza.

W piątek 7 lutego Krasnoludki obchodziły Międzynarodowy Dzień Pizzy. Dzień pizzy wypada w tym roku w niedzielę, dlatego my postanowiliśmy go świętować w piątek.

Wielką radość dzieciom sprawiły już same przygotowania: oglądanie składników, próbowanie ich, wałkowanie ciasta, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec, gdzie wszystkiego pilnowała pani Ania. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Całe popołudnie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze. Dzięki temu wydarzeniu dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się, z którego kraju pochodzi oraz wspólnie stwierdziły, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele smaczniejsza i zdrowsza. W taki oto smakowity sposób uczciliśmy dzień pizzy.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-11 20:07:02

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-04 13:45:09

16 i 17 stycznia 2020r gościliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowych gości a byli nimi Babcie i Dziadkowie,

którzy zostali zaproszeni do przedszkola z okazji ich święta Dnia Babci i Dziadka.

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Z okazji Ich święta, dzieci wraz z wychowawcami przygotowały ciekawe inscenizacje. Podczas występu dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, składały życzenia i prezentowały swoje umiejętności taneczne.

Licznie przybyli goście zasiedli na przygotowanych dla nich miejscach i z dumą oraz kręcącą się w oku łezką oglądali występy swoich wnucząt. Po występie artystycznym Dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, a dzieci wręczyły Im specjalnie przygotowane upominki.

Dziękujemy Dziadkom za przybycie na uroczystość, a rodzicom i wychowawcom za pomoc w jej przygotowaniu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-19 11:46:23

Od poniedziałku 16 grudnia w naszym przedszkolu rozpoczął się

„Tydzień Spotkań Jasełkowych”, w specjalnie przygotowanych kostiumach

oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem

będziemy przedstawiać sceny z narodzin Jezusa Chrystusa.

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów.

 

Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości.

Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii

 

 nawiązującej do Betlejem przedstawią sceny z  narodzin Jezusa Chrystusa.

 

 Wśród śpiewu aniołów do żłóbka  przybędą  rozradowani i pełni werwy pastuszkowie.

 Nowo narodzonemu Dzieciątku, pokłony złożą także Królowie, dzieci. 

Takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi,

a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia

 i jak bardzo rodzinne jest to święto.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-16 16:00:56

6 grudnia obchodziliśmy w grypie „Krasnoludki” Dzień Anioła.
Wiemy już, że każdy z nas ma swojego ANIOŁA i chcieliśmy dzisiaj podziękować IM za to, że zawsze są z nami i nas strzegą.

Piątkowe popołudnie poświęciliśmy na wspólne wyobrażenie sobie jak wygląda ANIOŁ,

odpowiadaliśmy wspólnie na pytania:, kto to taki, co on robi, gdzie mieszka……?
Mam nadzieję, że Dzień Anioła pomógł nam w stworzeniu klimatu sprzyjającemu dobremu samopoczuciu całej grupie „Krasnoludków”

i przyczyni się  do odkrywania w sobie cech anielskich – dobra,

życzliwości, chęci pomocy innym i redukowania wszelkich niepożądanych zachowań wśród dzieci, ale też  wśród nas dorosłych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-06 17:38:20

„Mikołajki, Mikołajki dla nas dzieci to dzień z bajki…”

właśnie tymi słowami powitała nas Mikołajka, którą przysłał do Gminnego Przedszkola w Michałowie Święty Mikołaj,

bo w tym dniu jak wiemy ma duuuużo pracy i czasami potrzebuje pomocy, choć to dzień jego imienin.

Mikołajki to dzień długo oczekiwany przez przedszkolaków a

Mikołajka w postaci pani Agnieszki, która została upoważniona przez św.

Mikołaja do sprawdzenia wiedzy o Mikołaju zadbała o rzetelne wykonanie zadań przez przedszkolaki.

Każdy mógł się wykazać wiedzą i sprytem biorąc udział w przygotowanych konkursach.

Sypiące się z sufitu złote konfetti i strzelające balony wywołały szerokie uśmiechy wśród dzieci,

o które w tym dniu tak naprawdę chodzi.

Każdy przedszkolak w tym dniu otrzymał upominek od Mikołaja,

bo na prezenty jeszcze trochę musimy poczekać, choć wigilia za pasem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-06 17:21:21