Konkurs piosenki przedszkolnej

Dnia 11.03. 2019 r. w naszym przedszkolu odbyły się eleminacje do powiatowego konkursu piosenki przedszkolnej. Jego celem było wspieranie i rozwój umiejętności wokalnych dzieci a także kształtowanie zdolności publicznego prezentowania swoich umiejętności i zainteresowań.

Jury w składzie: Agnieszka Małgorzata Czerniawska, Katarzyna Jankowska z uwagą obserwowały występy przedszkolaków. Panie miały trudny orzech do zgryzienia, ponieważ poziom wokalny uczestników był bardzo wyrównany.

Do konkursu przystąpiło 20 dzieci. Odbył się on w 3 kategoriach wiekowych: dzieci 3 letnie, 4letnie i 5letnie.

O to wyniki konkursu:

Dzieci 3letnie:

I miejsce: Maria Gryko „ Kotek puszek”

II miejsce: Olga Kulesza „Burak i cebula”

III miejsce: Sylwia Szarłowicz „Przedszkolaczek”

Wyróżnienia: Bartosz Grygorowicz, Lena Bójko, Róża Zyskowska

Dzieci 4letnie:

I miejsce: Magdalena Durek „Podajmy sobie ręce”

II miejsce: Jan Tomczuk „ Tydzień ma siedem dni”

III miejsce: Julia Filipczuk „ Mydło lubi zabawę”

Wyróżnienia: Karolina Gwizdak, Nikodem Szczerbacz, Julia Bielska, Amelka Bielska, Szymon Gwóźdź,

Dzieci 5letnie:

I miejsce: Aleksandra Pacewicz „Jak dobrze mieć rodzinę”

II miejsce: Aleksander Tokarski „Olek i Ada”

III miejsce: Martyna Pietruczuk „Polska”

Wyróżnienia: Gabriel Trochimczuk, Amelia Paszkiewicz, Stefan Łuksza,

Wszyscy uczestniczy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy.

W dniu 13.04.2019r.  godz. 11  nagrodzone dzieci wezmą udział w Eliminacjach Powiatowych 27. Festiwalu Piosenki Przedszkolaków „Mama, tata i ja”, które odbędą się w Wiejskim Domu Kultury w Pogorzałkach.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do brania udziału w kolejnych konkursach piosenki przedszkolnej.

Koordynatorzy

J. Durek, K. Gwizdak