Gminne Przedszkole w Michałowie
Strona głowna  /  W tym uczestniczymy
W tym uczestniczymy

Udział w ogólnopolskiej akcji „Książka dla szpitala”

Książki i ich bohaterowie pobudzają dziecięcą wyobraźnię, dzięki czemu pomagają zapomnieć małym pacjentom szpitali o rozstaniach z rodzicami. Pomagają dzieciom nie czuć się samotnymi…

   Naszą prośbę o podarowanie używanych lub nowych książek skierowaliśmy do dzieci, jak również do ich rodziców, którzy nas nie zawiedli.  Zależało mi również na uwrażliwieniu zarówno dzieci, jak i dorosłych na potrzeby dzieci chorych, pokazanie, iż poprzez dzielenie się z innymi swoimi zabawkami sprawia się radość. Nasze przedszkole przeprowadziło już trzy takie akcje, które zakończyły się powodzeniem. Zebrane książki zostały przekazane do Ośrodka zdrowia w Michałowie oraz do Białostockich oddziałów szpitalnych. Przedszkole otrzymało podziękowania za naszą wspólną bezinteresowną ofiarność.

    Akcję „Książka dla szpitala” uważam za udaną, ponieważ zebraliśmy przez te lata około 400 książek, które posłużą chorym dzieciom.

     Mam nadzieję, że bohaterowie dziecięcych książeczek pomogą zapomnieć małym pacjentom szpitali o rozstaniach z rodzicami a dzieciom, które ofiarowały książki zapadnie na długo w pamięci, „ bo wspaniałą sprawą jest dzielić się z innymi…”jak napisała w podziękowaniu pani kierownik Ośrodka „Dać szansę” w Białymstoku mgr Ewa Zarzecka

Koordynator akcji na terenie przedszkola:

Agnieszka Czerniawska

 

   Udział w ogólnopolskiej akcji „Poczytaj mi przyjacielu”

    Czytając dzieciom bajkę lub wiersze, pomagamy dzieciom skoncentrować się na tekście i „zobaczyć go uszami”, czyli uruchomić wyobraźnię, która następnie pozwoli go przedstawić za pomocą słowa, gestu lub obrazka.

Dlatego właśnie zaproponowałam współpracę dla pani bibliotekarki J. Wieremiejuk, E. Hajduk – polonistki ze Szkoły Podstawowej w Michałowie oraz pani A. Pogorzelskiej nauczycielki języka polskiego z Zespołu Szkół Średnich w Michałowie.

Młodzi ludzie uczestniczący w programie przychodzą systematycznie do przedszkola czytają dzieciom wybrane przez siebie bajki lub literaturę okazjonalną. Jednak wspólne czytanie to nie wszystko! Po lekturze razem się bawimy, rysujemy, tańczymy, śpiewamy, przygotowujemy wspólnie krótkie scenki teatralne…

   Agnieszka Czerniawska

Udział w Ogólnopolskiej

 Edukacyjnej Kampanii Społecznej „Podpisz pieska”.

Kampania ma na celu szeroko rozumianą edukację w zakresie opieki nad zwierzętami, a w szczególności wyrobienie nawyku zawieszenia na obroży psa czy kota medalionu z danymi teleadresowymi właściciela. Medalion taki ma ułatwić odnalezienie właściciela w przypadku zaginięcia czworonoga, a w rezultacie zmniejszyć odsetek zwierząt trafiających do schronisk.

   Mały człowiek, któremu damy szansę bliższego spotkania ze zwierzętami, nauczymy jak należy o nie dbać, będzie z nimi humanitarnie postępował: bardziej ją szanował i kochał lub przynajmniej znał normy postępowania w stosunkach człowiek – zwierzę.

 

    Udział w akcji ogólnopolskiej „Góra grosza”

   Jest to akcja Towarzystwa Nasz Dom pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, nasze przedszkole również przyłączyło się do akcji na rzecz dzieci z domów dziecka.

Mottem akcji jest: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”.

Każda drobna moneta może pomóc naszemu koledze lub koleżance. 

 

Góra Grosza:  2007/2008 - 95,46 - koordynator: Agnieszka Czerniawska

 

Góra Grosza:  2008/2009 - 86,44 - koordynator: Agnieszka Czerniawska

Góra Grosza:  2009/2010 - 94,01 - koordynator: Danuta Jarmolik

Góra Grosza:  2010/2011 - 58.22 - koordynator: Danuta Jarmolik

Góra Grosza: 2012/2013 - 80.59 - koordynator: Danuta Jarmolik

Góra Grosza 2013/2014 -110.55 -koordynator: Danuta Jarmolik

Góra Grosza 2014/2015 - 53,82 - koordynator: Iwona Nazarko

Góra Grosza 2015/2016 - 107,42 - koordynator: Iwona Nazarko

Góra Grosza 2016/2017 -150,00 - koordynator: Iwona Nazarko

Góra Grosza 2017/2018 - 55,24  - koordynator: Katarzyna Grygorowicz

Góra Grosza 2018/2019 - 70,00 - koordynator:   Justyna Durek

 

 Realizacja projektu edukacyjno - społecznego

„Akademia Misia Haribo”

Ideą projektu jest to, że przekraczając próg przedszkolny, dziecko wkracza w zupełnie nowy etap. Zaczyna uczyć się żyć w grupie, budować własny system wartości, rozwija swoją percepcję i wiedzę, pogłębia dotychczasowe umiejętności oraz zdobywa nowe. To bardzo ważny moment jego życia w społeczeństwie. Realizując ten projekt możemy wspólnie ze specjalistami wesprzeć rozwój dzieci w przedszkolu, które w życiu małego człowieka jest pierwszą placówka edukacyjną.

 

   Udział w akcji ogólnopolskiej „Przedszkolaki listy piszą”

 

Jesteśmy pewni, że nawiązane tą drogą kontakty zaowocują w przyszłości wspólnymi inicjatywami, dla których odległość geograficzna nie będzie miała znaczenia. Pisanie listów to przede wszystkim doświadczenie… i przyjemności z pisania i otrzymywania listów.

  Krótki opis o naszym przedszkolu może przeczytać wiele osób z całego kraju na stronach miesięcznika „Bliżej przedszkola”, z czego jesteśm bardzo dumna, kilka może się skusi, aby do nas napisać. Dla przedszkola to jedna z wielu form promocji naszej placówki o zasięgu ogólnopolskim.

 

Zbiórka baterii

   Corocznie nasze przedszkole bierze udział w zbiórce baterii prowadzonej przez organizację REBBA. Wszystkie dzieci bardzo aktywnie włączają się w oczyszczanie środowiska, zbierając zużyte baterie. W nagrodę zbieramy punkty, za które będziemy mogli dostać zabawki lub gry edukacyjne.


Ostatnia aktualizacja: 2019-07-10