Muzeum Wojska Polskiego

Sto lat temu odzyskaliśmy tak wyczekiwaną wolność. Warto jest już od najmłodszych lat zapoznawać dzieci z historią ich kraju. W piątek 18 października dzieci z grup: „Krasnoludki” odwiedziły Muzeum Wojska w Białymstoku. Gdzie podczas zajęć edukacyjnych pt: ,,Polska – Moja Ojczyzna’’ przedszkolaki miały okazję zapoznać się z symbolami narodowymi: flagą, godłem, hymnem oraz znaczeniem ich w życiu każdego Polaka. Ciekawym elementem wizyty w muzeum było poznanie i obejrzenie wystawy poświęconej wojsku polskiemu gdzie dzieci miały okazję poznać historię munduru, odznaczeń wojskowych oraz flagi polskiej. Przedszkolaki poprzez udział  w zajęciach edukacyjnych, wizycie w muzeum przypomniały i utrwaliły pojęcia i wydarzenia związane z historią Polski, poczuciem tożsamości narodowej i wolności.