Dzień Kundelka

25 października obchodzimy Światowy Dzień Kundelka. Z tej okazji do naszej sali przybył przesympatyczny piesek o imieniu Suzi. Nasza pani Agnieszka przeprowadziła z nami bardzo interesującą pogadankę na temat właściwego traktowania naszych czworonożnych przyjaciół i odpowiedziała na liczne pytania przedszkolaków. Dzieci przygotowywały się do tego spotkania już od dłuższego czasu,  uczestnicząc  np. w akcji „Na czterech łapach”, kiedy to zbieraliśmy pokarm dla Białostockiego Schroniska dla zwierząt. Dziś mieliśmy okazję jeszcze raz zgłębić wiedzę na temat zwierząt i obowiązków wynikających z ich posiadania oraz właściwej zabawy z pieskiem. Wykonaliśmy portrety piesków, które ozdabiają ścianę przed naszą salą, wyszliśmy na krótki spacer z pieskiem oraz wykonaliśmy pamiątkowe zakładki z kundelkami. Wykonując cały szereg działań związanych z edukacją na rzecz zwierząt otrzymaliśmy  Certyfikat – Bliżej Pieska w ogólnopolskiej akcji wydawnictwa Bliżej Przedszkola. Cały dzień upłyną w bardzo miłej i wesołej atmosferze.