Międzynarodowy Dzień Pizzy.

Jest okrągła niczym koło, z nią jest smacznie i wesoło.   Pachnie warzyw całą gamą, Lubię ją zajadać z mamą. Jak myślicie, co to jest? Tak oczywiście pizza.

W piątek 7 lutego Krasnoludki obchodziły Międzynarodowy Dzień Pizzy. Dzień pizzy wypada w tym roku w niedzielę, dlatego my postanowiliśmy go świętować w piątek.

Wielką radość dzieciom sprawiły już same przygotowania: oglądanie składników, próbowanie ich, wałkowanie ciasta, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec, gdzie wszystkiego pilnowała pani Ania. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Całe popołudnie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze. Dzięki temu wydarzeniu dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się, z którego kraju pochodzi oraz wspólnie stwierdziły, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele smaczniejsza i zdrowsza. W taki oto smakowity sposób uczciliśmy dzień pizzy.