Strona głowna  /  Aktualności  /  Turniej Wiedzy o Książce.
Turniej Wiedzy o Książce.
data dodania: 2017-02-23 13:09:00

23 lutego 2017r w Gminnym Przedszkolu w Michałowie odbył się turniej „Wiedzy o książce”.

W turnieju brały udział dwie najstarsze grupy „Czarodzieje” i „Muchomorki”, grupy młodsze zasiadły tym razem na widowni, ale miały możliwość wsparcia swoich starszych kolegów.

Podczas turnieju pani Agnieszka, starała się usystematyzować wiedzę dzieci o książkach oraz jej roli w życiu każdego człowieka. Zwróciła uwagę, że książki są źródłem wiedzy i w związku z tym należy dużo czytać, szanować je i ich nie niszczyć. Dzieci dowiedziały się jak powstaje książka, jak jest zbudowana i jakie są rodzaje książek.

Dzieci z obu grup miały do wykonania szereg zadań, z którymi bardzo dobrze sobie poradziły, korzystając z ostatnich dni karnawału zadaniom towarzyszyły taneczne przerywniki.

Turniej zakończył się remisem, obie grupy wykazały się dużą znajomością literatury dziecięcej, wszystkie dzieci zostały obdarowane drobnymi upominkami a grupy dyplomem uznania.

Książki są skarbnicą wiadomości o życiu ludzi, o zwierzętach, o pięknym i fascynującym świecie przyrody, o ciekawych przygodach, w których dziecko chciałoby uczestniczyć. Zainteresowanie, jakie budzą książki, wymaga, zatem aktywności umysłowej.

Mam nadzieję, że poprzez udział dzieci w turnieju „Wiedzy o książce”, książka dla wielu z nich stała się bliższa.