ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada w  naszym przedszkolu obchodziliśmy 101 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego,

jego kultury i tradycji oraz utrwalenie  symboli narodowych naszego kraju.

Uroczystość rozpoczęła pani Agnieszka, która powitała wszystkie zebrane dzieci,

rodziców  oraz personel przedszkola.

Dzieci z wszystkich grup z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony i ozdobione buzie w biało czerwone barwy.

Część artystyczną rozpoczęto narodowym tańcem  „Polonez” w wykonaniu dzieci z grupy IV „Krasnoludki”

a następnie słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność oraz miłość do Ojczyzny.

Na zakończenie uroczystości wszyscy dorośli zostali zaproszeni do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych,

którym z zaciekawieniem przysłuchiwali się nasi najmłodsi, pomagając nam klaskaniem.

Uśmiechnięte buzie śpiewających i dzieci świadczyły, że z pewnością ta uroczystość zapadnie wszystkim głęboko w pamięci.

Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.